קטגוריות
Uncategorized

צביעת מבנים לאחר שיפוץ

תהליך צביעת הבניין אינו קל. זה לוקח הרבה זמן ומאמץ לעשות את זה, אבל התוצאה הסופית מדהימה. עלות צביעת מבנה משתנה בהתאם לגודלו, סוג הצבע בו נעשה שימוש, והמיקום. צביעת מבנים היא צורת אמנות הדורשת סבלנות ומיומנות.

חברת צביעה עובדת עם לקוחות על מנת ליצור עיצוב מבנה המתאים ביותר לצרכיהם. לאחר מכן, החברה שולחת את העיצוב ללקוח. הלקוח מאשר את העיצוב ולאחר מכן שולח אותו בחזרה לחברת הצביעה. חברת הצביעה שוכרת אמן שיצבע את המבנה לפי מפרט הלקוח.

צביעת מבנים

צביעת מבנים, או מריחת צבע על קירות ומשטחים היא עבודה הדורשת מיומנות וניסיון. העבודה נעשית לרוב על ידי צייר, אדם שמורח צבע על משטחים שונים. צביעת מבנים היא נוהג נפוץ עבור חברות רבות. זוהי דרך לוודא שהמבנה נראה יפה ומתוחזק היטב. מאמר זה יבדוק את היתרונות של צביעת מבנים וכיצד ניתן לעשות זאת ביעילות.

צביעת מבנים יכולה לעזור להאריך את אורך החיים של עבודת הצבע בבניין. עם צביעה רגילה, סביר להניח שתהיה לך צבע מתקלף או שבר, מה שיכול להוביל לתיקונים יקרים יותר בעתיד. צביעה מסייעת גם במשיכה לרסן בכך שהיא גורמת לבניין שלך להיראות יפה וחדש יותר ממה שנראה קודם לכן.

צביעת מבנים היא משימה מאתגרת. זה דורש הרבה זמן ועבודה מיומנת. עם זאת, בעזרת רובוטים, הציירים יכולים כעת להתמקד בהיבטים היצירתיים יותר של עבודתם. רובוטים מהירים ויעילים בצביעת מבנים והם לא צריכים הפסקות או הפסקות צהריים. הם יכולים לצבוע עד 30 מטרים רבועים בשעה אחת, וזה מהיר פי חמישה ממה שאדם יכול לעשות.

השימוש ברובוטים בתעשייה זו אפשר לציירים לעבוד על משימות יצירתיות יותר הדורשות מערך הכישורים שלהם כמו עיצוב יצירות אמנות לחללים ציבוריים או עיצוב ציורי קיר לחברות.

צביעת מבנים היא עבודה שנעשית לרוב על ידי ציירים מיומנים. הם מומחים באומנות הציור ויש להם את כל הכישורים הדרושים לביצוע העבודה הזו. עם זאת, בשנים האחרונות חלה עלייה בשימוש במרססי צבע לצביעת קירות ומשטחים נוספים.

זה הוביל לירידה בביקוש לציירים מיומנים שיכולים לצבוע מבנים במכחול. חלק זה יכסה את סוגי הצבע השונים המשמשים לצביעת מבנים, הצבעים והאפקטים השונים שניתן להשיג עם צבעים אלו, והחומרים הנדרשים לצביעה.

צביעת מבנים היא תהליך

צביעת מבנים היא תהליך הדורש מיומנויות וכלים רבים. זה לא רק עניין של הטחת צבע על הקירות, אלא מדובר בתהליך שצריך לעשות בזהירות ובדיוק. ראשית, על הצייר להסיר כל צבע ישן מפני השטח של הבניין. זה נעשה באמצעות מגרד או מכונת כביסה חשמלית כדי להיפטר מכל החלקיקים הרופפים. לאחר מכן יש לשייף את הבניין כך שלא יישארו עליו כתמים גסים. לאחר שהדבר נעשה, הצייר יכול להתחיל ליישם צבע חדש על פני הבניין בשכבות, ולוודא שכל שכבה יבשה לפני שהם עוברים לשכבה אחרת.

צבע הוא נוזל, בדרך כלל על בסיס מים, המשמש להגנה על משטחים מפני פגעי מזג האוויר, כדי להפוך אותם לאטרקטיביים יותר או לספק אפקטים אסתטיים אחרים. ציור מבנים הוא אחת מצורות האמנות העתיקות ביותר הידועות. הציורים העתיקים ביותר הידועים הם בני 40,000 שנה לפחות ונמצאו במערות בצרפת ובספרד.

קטגוריות
Uncategorized

טיפול במחשב – עשה ואל תעשה

לכל אחד מאיתנו יש מחשב בבית או בעסק, והטיפול בו חייב להיות טיפול שוטף. טיפול לא מקצועי במחשב עלול להוביל אתכם למצב שבו הוא יעשה לא מעט בעיות. במקרים חריגים תמצאו את עצמכם במצב שבו המחשב אפילו שובק חיים. שאלנו טכנאי מחשבים באור עקיבא מה אפשר לעשות ומה לא לעשות בעת הטיפול במחשב. אתם מבחינתכם תרצו לדעת כי אתם עושים את הצעדים הנכונים. מספיקה טעות אחת קטנה על מנת שתמצאו את עצמכם בסיפור אחר לגמרי.

חובה לגבות את המחשב

אחד מהדברים הבודדים שתוכלו לעשות בעצמכם זה לגבות את המחשב. הגיבוי של המחשב נועד על מנת לשמור את כל המידע שהוא מכיל בתוכו. כדאי לכם מאוד כי כל המידע שנמצא בתוך המחשב יהיה מגובה במקום כזה או אחר. אם המידע במחשב לא יהיה מגובה, תוכלו לאבד אותו בשלב כזה או אחר. כל מה שנדרש מכם לעשות זה רק לגבות אותו באופן יסודי. כיום תוכלו אפילו לגבות את כל המידע החשוב שבמחשב על גבי ענן או בכל מקום שתבחרו לעשות זאת.

לא מתקנים את המחשב לבד

הרצון שלכם להתמודד עם הבעיות השונות לבד הוא בהחלט רצון מובן. אך תיקחו בחשבון כי חוסר הידע שלכם עשוי להביא בעיות רבות ותרומה מינימלית. במקרה שישנה בעיה עם המחשב מוטב לחפש אחר טכנאי מחשבים בעמק חפר או בכל אזור אחר. רק טכנאי מוסמך ידע מה צריך לעשות על מנת לתקן את המחשב. אם תחליטו לקחת את המושכות לידיים שלכם, זה עלול להיות מאוד בעייתי להמשך הדרך.

פועלים במהירות למנוע החמרה

מה קורה כאשר אתם מגלים כי המחשב מתחיל לעשות בעיות? החובה שמוטלת עליכם תהיה להגיב במהירות למצב על מנת שתוכלו להשאיר אותו בשליטה. אם לא תגיבו במהירות, המצב עשוי מהר מאוד לצאת מכלל שליטה. לא תרצו למצוא את עצמכם במצב שבו אתם מאבדים שליטה. הזמינו איש מקצוע שתוכלו לסמוך עליו על מנת שיסייע לכם להחזיר את המצב לקדמותו. כך תוכלו להיות בטוחים כי לא אמורות להיות סיבה לדאוג או לחשוש.

קטגוריות
Uncategorized

הדרך הטובה לאיתור נזילות בבית שלכם – בלי לשבור קירות

תקלת נזילת מים היא תקלה נפוצה אבל יחד עם זאת היא זקוקה לטיפול מיידי ומקצועי. בעבר, איתור וטיפול בנזילה התבצע על ידי חשיפת הקיר, קדיחת חורים ושבירת קירות. כיום קיימות שיטות חדשניות ללא הרס, כמו לדוגמא איתור נזילות במצלמה טרמית.

סימנים כמו זרם חלש, טפטופים וחשבונות מים מנופחים, עלולים להדאיג מכיוון שהם מדליקים נורה אדומה שקיימת נזילה בבית. ללא טיפול מתאים ומהיר, הנזילה עלולה לגדול ולהותיר אתכם עם נזק גדול לכיס ואף לגרום לבעיות בריאותיות ואסתטיות.

מה הן הדרכים הטובות ביותר לאיתור נזילה בבית?

לפני שאנו מזמינים איש מקצוע לאיתור נזילות בבית, כדאי להכיר את השיטות החדשניות על מנת להבין את הליך הטיפול והתיקון. בנוסף, כדאי לשוחח עם חברת איתור הנזילות שיכולה לתת פרטים מדוייקים על אופן ביצוע העבודה.

כיום, עם התקדמות הטכנולוגיה כמעט בכל אספקט ובפרט באיתור נזילות בצנרת, קיימות שיטות חדשניות בטכנולוגיות מתקדמות שבעזרתן ניתן לאתר נזילות בקלות, במהירות וביעילות. פתרונות אלו חוסכים את הצורך שבשבירת קירות והרס בבית, הכולל לעיתים גם שבירה של ריצוף וחידושו לאחר תיקון התקלה. חלק מהשיטות המתקדמות הן לדוגמא איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית, איתור נזילה בגז ואיתור נזילת באמצעות גלי קול.

איתור נזילות בעזרת מצלמה טרמית

שימוש במצלמות טרמיות נחשב לשיטת הנפוצה ביותר לאיתור נזילות בבית ובתוך צנרת. מצלמות טרמיות מזהות טמפרטורה באיזור הספציפי הנבדק בצנרת וכך ניתן לראות מה מתרחש בתוך הקיר. המצלמה הטרמית עובדת בטכנולוגייה של אינפרה- אדום. באמצעות זיהוי, סימון ושיקוף של שינויי הטמפרטורה. דבר זה עוזר לבעל המקצוע להבין היכן ממוקמת התקלה.

איתור נזילות במצלמה טרמית מסייע לאתר דליפות מים מתוצאה של איטום לא ראוי, המצלמה מעניקה נתונים שמהם ניתן ללמוד על רמת הנזק וכך לתקן ולאטום את הצנרת בהתאם למקום הנזילה.

איתור נזילות באמצעות גז

במקרים מסויימים, כאשר הדבר לא מתאפשר, אין אפשרות לסרוק את הקיר על ידי מצלמה טרמית לכן קיימת אפשרות לאתר את מקור הנזילה על ידי שימוש החדרה בגז. הגז מוחדר אל הצנרת הביתית שלכם והוא ידידותי לסביבה ואינו רעיל או מסוכן. בעל המקצוע נעזר במחשב המחובר לחיישן שבאמצעותו ניתן לגלות את ריח הגז, דבר זה מצביע על מיקום הדליפה בצנרת. שיטה זו יעילה מכיוון שבעזרתה ניתן לאתר הנזילות ולחסוך את ההרס.

איתור נזילות באמצעות גלי קול

שיטה נוספת, פופולארית גם היא לאיתור נזילות בבית היא שיטה המתבססת על גלי קול. בשיטה זו בעל המקצוע משתמש בחיישן קול מיוחד שעוזר לו לשמוע את זרימת המים בצינור בצורה טובה יותר. חיישן הקול מבצע סריקה בצנרת שבסופה מתקבלת תמונת מצב של מה מתרחש בתוך הקיר, כאשר יש נזילת מים החיישן מזהה את גלי הקול ומצביע על הימצאותה של נזילה.

קטגוריות
Uncategorized

ביטוח לאומי – תביעת דמי אבטלה

פיטרו אתכם מהעבודה ועדיין לא מצאתם עבודה חדשה? אתם יכולים להגיש תביעת דמי אבטלה מהביטוח הלאומי. כיצד מגישים תביעת אבטלה? מהם תנאי הזכאות לדמי אבטלה? ומה קורה כאשר לא פוטרתם אלא התפטרתם? על תביעת דמי אבטלה מהביטוח הלאומי – במאמר שלפניכם.

אזרח ישראלי מגיל 18 ומעלה צריך לשלם דמי ביטוח לאומי. תשלום דמי הביטוח מזכה את המבוטח בקבלת קצבה במקרים בהם הוא אינו יכול להתפרנס בכוחות עצמו. אחד המקרים הללו הוא אבטלה: מבוטח שנמצא בתקופה של אבטלה זכאי בתנאים מסוימים לדמי אבטלה.

תנאי הזכאות לדמי אבטלה

הזכאים לדמי אבטלה הם שכירים שפוטרו או התפטרו ומשוחררים משירות צבאי או לאומי. זכאות במקרה בו העובד פוטר מתחילה מיד, בעוד זכאות במקרה בו העובד התפטר מתחילה רק כעבור 90 יום ממועד ההתפטרות [תקופת ההמתנה במקרה של התפטרות נועדה למנוע את הכדאיות להתפטר בשביל לקבל דמי אבטלה].

מספר ימי האבטלה השנתיים מוגבל, ומובטל שניצל אותם לא יוכל לקבל שוב דמי אבטלה באותה שנה. בנוסף, מובטל שגילו מתחת ל-40 וכבר קיבל דמי אבטלה פעמיים בארבע השנים הקודמות אינו זכאי לדמי אבטלה נוספים. הגיל המקסימלי לדמי אבטלה הוא גיל הפרישה. לאחר גיל הפרישה אין זכאות לדמי אבטלה [אלא ל'קצבת זקנה'].

עוד מידע משפטי

התייצבות בלשכת התעסוקה

הזכאות בדמי אבטלה מותנית בהתייצבותו של המובטל בלשכת התעסוקה לשם קבלת הצעות עבודה. על המובטל להראות נכונות לעבוד בעבודות מתאימות המוצעות לו על ידי פקידי לשכת התעסוקה.

מהי עבודה מתאימה? עבודה מתאימה היא עבודה הנושאת את שלושת התנאים הבאים:

 1. עבודה מסוג שהמובטל עבד בה ב-3 השנים שקדמו לאבטלה, או מסוג התואם את הכשרתו המקצועית ומצבו הבריאותי.
 2. השכר בעבודה המוצעת אינו נמוך מדמי האבטלה להם יהיה זכאי המובטל אילו לא יעבוד בה.
 3. העבודה המוצעת אינה מצריכה מהמובטל שינוי מקום מגורים [עד 60 ק"מ ממקום מגוריו, או בתנאי שישנה תחבורה ציבורית מסודרת או הסעה מטעם המעסיק – כאשר זמן נסיעה מעל שעה ייחשב כחלק מהעבודה. במקרה של אם לילד מתחת לגיל 7 – עד 40 ק"מ ממקום מגוריה. במקרה של מובטל חסר משפחה – בתנאי שיש אופציית מגורים הולמת במקום העבודה + הוצאות נסיעה ממקום העבודה למקום מגוריו ובחזרה פעם בשבועיים לפחות].

לשכת התעסוקה קובעת מועדים בהם על המובטל להתייצב בלשכה לשם מציאת עבודה. במידה ולא נמצאה עבודה עבורו, עליו לחתום על כך בלשכה.

מובטל המסרב לעבודה מתאימה מאבד את זכאותו המידית לדמי אבטלה. עם זאת, במידה וסירובו נובע מסיבות מוצדקות [למשל: מסיבות רפואיות, נפשיות או סוציאליות], הוא אינו מאבד את זכאותו. פקיד ההשמה בלשכת האבטלה קובע האם המובטל סירב לעבודה מתאימה, ובמידה וישנה השגה על קביעתו, ניתן להגיש עליה ערעור.

תביעת אבטלה מהביטוח הלאומי

במקביל להתייצבות המובטל בלשכת התעסוקה, עליו להגיש תביעת אבטלה בביטוח הלאומי. לשם כך עליו לגשת לסניף הביטוח הלאומי באזור מגוריו ולהגיש את טופס דמי האבטלה.

אל טופס התביעה יש לצרף, בין השאר, את המסמכים הבאים:

 • אישור עבודה ושכר מהמעסיק, ו/או תלושי שכר על 12 מתוך 18 חודשי העבודה האחרונים.
 • מכתב סיום העסקה מהמעסיק – במקרה בו המובטל פוטר, או מסמכים שיוכיחו שההתפטרות הייתה מוצדקת – במקרה בו המובטל התפטר.
 • אישור סיום שירות צבאי או לאומי – אם המובטל סיים שירות צבאי או לאומי.

ניתן גם להגיש את התביעה באופן מקוון באתר הביטוח הלאומי. אם בחרת באפשרות זו, עליך למלא את השדות בטופס המקוון, לסרוק את המסמכים ולצרף אותם אל הטופס.

קטגוריות
Uncategorized

אפשרויות עיצוב של ויטרינות

יש לא מעט אפשרויות עיצוב של ויטרינות:

 • ויטרינות עם זכוכית חלקה או כזאת שעברה חריטות או התזת חול, עמומה או שקופה, מט או מבריקה. אפשר גם להוסיף זיגוג מוצלל בצבעים שונים כדי שלא תהיה שקיפות בכולה או בחלקים ממנה.
 • ויטרינה ללובי ייצוגי שכוללת את כל מה שאתם צריכים נוסף לה בכניסת הבניין: תיבות דואר, אינטרקום, הפעלה חשמלית, מצלמה.
 • ויטרינה עם דלת ממורכזת בתוכה או בצדה.
 • דלת כפולה או יחידה.
 • דלת עם פאנל דיגיטלי או כזה שאפשר להפעיל גם בשבתות לדיירים שומרי שבת וחג.
 • מסגרות אלומיניום או מתכות אחרות, לפי העדפה.
 • תיבות דואר במיקומים שונים שנוספות לעיצוב, בין אם בתוך הוויטרינה או לצדה, או בנפרד, על עמוד מיוחד או על הקיר.
 • ויטרינות עם חרכי אוורור.

מתי להחליף ויטרינת כניסה? לא צריך בהכרח לחכות לזכוכית שתיסדק או תישבר, או לבעיות שונות בוויטרינה או בדלת הכניסה שיש לכם כרגע כדי לשדרג אותן. אתם יכולים להחליף את הוויטרינה אם היא כבר אינה משרתת את הצרכים שלכם. היום נהוג להוסיף לוויטרינה כמה שיותר אמצעי הגנה מתוחכמים כדי לשפר את איכות החיים בבניין. מצלמה וטלוויזיה במעגל סגור שמחוברת גם למוקד שמירה הן חלק מהשדרוג ההכרחי. זאת נוסף לשיפור של החומרים שמהם עשויה הוויטרינה ה