קטגוריות
Uncategorized

הדרך הטובה לאיתור נזילות בבית שלכם – בלי לשבור קירות

תקלת נזילת מים היא תקלה נפוצה אבל יחד עם זאת היא זקוקה לטיפול מיידי ומקצועי. בעבר, איתור וטיפול בנזילה התבצע על ידי חשיפת הקיר, קדיחת חורים ושבירת קירות. כיום קיימות שיטות חדשניות ללא הרס, כמו לדוגמא איתור נזילות במצלמה טרמית.

סימנים כמו זרם חלש, טפטופים וחשבונות מים מנופחים, עלולים להדאיג מכיוון שהם מדליקים נורה אדומה שקיימת נזילה בבית. ללא טיפול מתאים ומהיר, הנזילה עלולה לגדול ולהותיר אתכם עם נזק גדול לכיס ואף לגרום לבעיות בריאותיות ואסתטיות.

מה הן הדרכים הטובות ביותר לאיתור נזילה בבית?

לפני שאנו מזמינים איש מקצוע לאיתור נזילות בבית, כדאי להכיר את השיטות החדשניות על מנת להבין את הליך הטיפול והתיקון. בנוסף, כדאי לשוחח עם חברת איתור הנזילות שיכולה לתת פרטים מדוייקים על אופן ביצוע העבודה.

כיום, עם התקדמות הטכנולוגיה כמעט בכל אספקט ובפרט באיתור נזילות בצנרת, קיימות שיטות חדשניות בטכנולוגיות מתקדמות שבעזרתן ניתן לאתר נזילות בקלות, במהירות וביעילות. פתרונות אלו חוסכים את הצורך שבשבירת קירות והרס בבית, הכולל לעיתים גם שבירה של ריצוף וחידושו לאחר תיקון התקלה. חלק מהשיטות המתקדמות הן לדוגמא איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית, איתור נזילה בגז ואיתור נזילת באמצעות גלי קול.

איתור נזילות בעזרת מצלמה טרמית

שימוש במצלמות טרמיות נחשב לשיטת הנפוצה ביותר לאיתור נזילות בבית ובתוך צנרת. מצלמות טרמיות מזהות טמפרטורה באיזור הספציפי הנבדק בצנרת וכך ניתן לראות מה מתרחש בתוך הקיר. המצלמה הטרמית עובדת בטכנולוגייה של אינפרה- אדום. באמצעות זיהוי, סימון ושיקוף של שינויי הטמפרטורה. דבר זה עוזר לבעל המקצוע להבין היכן ממוקמת התקלה.

איתור נזילות במצלמה טרמית מסייע לאתר דליפות מים מתוצאה של איטום לא ראוי, המצלמה מעניקה נתונים שמהם ניתן ללמוד על רמת הנזק וכך לתקן ולאטום את הצנרת בהתאם למקום הנזילה.

איתור נזילות באמצעות גז

במקרים מסויימים, כאשר הדבר לא מתאפשר, אין אפשרות לסרוק את הקיר על ידי מצלמה טרמית לכן קיימת אפשרות לאתר את מקור הנזילה על ידי שימוש החדרה בגז. הגז מוחדר אל הצנרת הביתית שלכם והוא ידידותי לסביבה ואינו רעיל או מסוכן. בעל המקצוע נעזר במחשב המחובר לחיישן שבאמצעותו ניתן לגלות את ריח הגז, דבר זה מצביע על מיקום הדליפה בצנרת. שיטה זו יעילה מכיוון שבעזרתה ניתן לאתר הנזילות ולחסוך את ההרס.

איתור נזילות באמצעות גלי קול

שיטה נוספת, פופולארית גם היא לאיתור נזילות בבית היא שיטה המתבססת על גלי קול. בשיטה זו בעל המקצוע משתמש בחיישן קול מיוחד שעוזר לו לשמוע את זרימת המים בצינור בצורה טובה יותר. חיישן הקול מבצע סריקה בצנרת שבסופה מתקבלת תמונת מצב של מה מתרחש בתוך הקיר, כאשר יש נזילת מים החיישן מזהה את גלי הקול ומצביע על הימצאותה של נזילה.

קטגוריות
Uncategorized

ביטוח לאומי – תביעת דמי אבטלה

פיטרו אתכם מהעבודה ועדיין לא מצאתם עבודה חדשה? אתם יכולים להגיש תביעת דמי אבטלה מהביטוח הלאומי. כיצד מגישים תביעת אבטלה? מהם תנאי הזכאות לדמי אבטלה? ומה קורה כאשר לא פוטרתם אלא התפטרתם? על תביעת דמי אבטלה מהביטוח הלאומי – במאמר שלפניכם.

אזרח ישראלי מגיל 18 ומעלה צריך לשלם דמי ביטוח לאומי. תשלום דמי הביטוח מזכה את המבוטח בקבלת קצבה במקרים בהם הוא אינו יכול להתפרנס בכוחות עצמו. אחד המקרים הללו הוא אבטלה: מבוטח שנמצא בתקופה של אבטלה זכאי בתנאים מסוימים לדמי אבטלה.

תנאי הזכאות לדמי אבטלה

הזכאים לדמי אבטלה הם שכירים שפוטרו או התפטרו ומשוחררים משירות צבאי או לאומי. זכאות במקרה בו העובד פוטר מתחילה מיד, בעוד זכאות במקרה בו העובד התפטר מתחילה רק כעבור 90 יום ממועד ההתפטרות [תקופת ההמתנה במקרה של התפטרות נועדה למנוע את הכדאיות להתפטר בשביל לקבל דמי אבטלה].

מספר ימי האבטלה השנתיים מוגבל, ומובטל שניצל אותם לא יוכל לקבל שוב דמי אבטלה באותה שנה. בנוסף, מובטל שגילו מתחת ל-40 וכבר קיבל דמי אבטלה פעמיים בארבע השנים הקודמות אינו זכאי לדמי אבטלה נוספים. הגיל המקסימלי לדמי אבטלה הוא גיל הפרישה. לאחר גיל הפרישה אין זכאות לדמי אבטלה [אלא ל'קצבת זקנה'].

עוד מידע משפטי

התייצבות בלשכת התעסוקה

הזכאות בדמי אבטלה מותנית בהתייצבותו של המובטל בלשכת התעסוקה לשם קבלת הצעות עבודה. על המובטל להראות נכונות לעבוד בעבודות מתאימות המוצעות לו על ידי פקידי לשכת התעסוקה.

מהי עבודה מתאימה? עבודה מתאימה היא עבודה הנושאת את שלושת התנאים הבאים:

 1. עבודה מסוג שהמובטל עבד בה ב-3 השנים שקדמו לאבטלה, או מסוג התואם את הכשרתו המקצועית ומצבו הבריאותי.
 2. השכר בעבודה המוצעת אינו נמוך מדמי האבטלה להם יהיה זכאי המובטל אילו לא יעבוד בה.
 3. העבודה המוצעת אינה מצריכה מהמובטל שינוי מקום מגורים [עד 60 ק"מ ממקום מגוריו, או בתנאי שישנה תחבורה ציבורית מסודרת או הסעה מטעם המעסיק – כאשר זמן נסיעה מעל שעה ייחשב כחלק מהעבודה. במקרה של אם לילד מתחת לגיל 7 – עד 40 ק"מ ממקום מגוריה. במקרה של מובטל חסר משפחה – בתנאי שיש אופציית מגורים הולמת במקום העבודה + הוצאות נסיעה ממקום העבודה למקום מגוריו ובחזרה פעם בשבועיים לפחות].

לשכת התעסוקה קובעת מועדים בהם על המובטל להתייצב בלשכה לשם מציאת עבודה. במידה ולא נמצאה עבודה עבורו, עליו לחתום על כך בלשכה.

מובטל המסרב לעבודה מתאימה מאבד את זכאותו המידית לדמי אבטלה. עם זאת, במידה וסירובו נובע מסיבות מוצדקות [למשל: מסיבות רפואיות, נפשיות או סוציאליות], הוא אינו מאבד את זכאותו. פקיד ההשמה בלשכת האבטלה קובע האם המובטל סירב לעבודה מתאימה, ובמידה וישנה השגה על קביעתו, ניתן להגיש עליה ערעור.

תביעת אבטלה מהביטוח הלאומי

במקביל להתייצבות המובטל בלשכת התעסוקה, עליו להגיש תביעת אבטלה בביטוח הלאומי. לשם כך עליו לגשת לסניף הביטוח הלאומי באזור מגוריו ולהגיש את טופס דמי האבטלה.

אל טופס התביעה יש לצרף, בין השאר, את המסמכים הבאים:

 • אישור עבודה ושכר מהמעסיק, ו/או תלושי שכר על 12 מתוך 18 חודשי העבודה האחרונים.
 • מכתב סיום העסקה מהמעסיק – במקרה בו המובטל פוטר, או מסמכים שיוכיחו שההתפטרות הייתה מוצדקת – במקרה בו המובטל התפטר.
 • אישור סיום שירות צבאי או לאומי – אם המובטל סיים שירות צבאי או לאומי.

ניתן גם להגיש את התביעה באופן מקוון באתר הביטוח הלאומי. אם בחרת באפשרות זו, עליך למלא את השדות בטופס המקוון, לסרוק את המסמכים ולצרף אותם אל הטופס.

קטגוריות
Uncategorized

אפשרויות עיצוב של ויטרינות

יש לא מעט אפשרויות עיצוב של ויטרינות:

 • ויטרינות עם זכוכית חלקה או כזאת שעברה חריטות או התזת חול, עמומה או שקופה, מט או מבריקה. אפשר גם להוסיף זיגוג מוצלל בצבעים שונים כדי שלא תהיה שקיפות בכולה או בחלקים ממנה.
 • ויטרינה ללובי ייצוגי שכוללת את כל מה שאתם צריכים נוסף לה בכניסת הבניין: תיבות דואר, אינטרקום, הפעלה חשמלית, מצלמה.
 • ויטרינה עם דלת ממורכזת בתוכה או בצדה.
 • דלת כפולה או יחידה.
 • דלת עם פאנל דיגיטלי או כזה שאפשר להפעיל גם בשבתות לדיירים שומרי שבת וחג.
 • מסגרות אלומיניום או מתכות אחרות, לפי העדפה.
 • תיבות דואר במיקומים שונים שנוספות לעיצוב, בין אם בתוך הוויטרינה או לצדה, או בנפרד, על עמוד מיוחד או על הקיר.
 • ויטרינות עם חרכי אוורור.

מתי להחליף ויטרינת כניסה? לא צריך בהכרח לחכות לזכוכית שתיסדק או תישבר, או לבעיות שונות בוויטרינה או בדלת הכניסה שיש לכם כרגע כדי לשדרג אותן. אתם יכולים להחליף את הוויטרינה אם היא כבר אינה משרתת את הצרכים שלכם. היום נהוג להוסיף לוויטרינה כמה שיותר אמצעי הגנה מתוחכמים כדי לשפר את איכות החיים בבניין. מצלמה וטלוויזיה במעגל סגור שמחוברת גם למוקד שמירה הן חלק מהשדרוג ההכרחי. זאת נוסף לשיפור של החומרים שמהם עשויה הוויטרינה ה